Samopal PPS 43

Samopal PPS 43
Samopal PPS 43 vznikl mírným zdokonalením nouzového samopalu PPS 42, který byl vyvinut v rekordně krátké době během blokády Leningradu, pod vedením…
25 Kč
Samopal PPS 43

Popis

Samopal PPS 43 vznikl mírným zdokonalením nouzového samopalu PPS 42, který byl vyvinut v rekordně krátké době během blokády Leningradu, pod vedením šékontruktéra A.I. Sudajeva. Jednalo se původně o provizorium, které mělo umožnit v omezených podmínkách obleženého města vyrábět jednoduché samopaly, méně náročné na nedstatkové materiály a výrobní zařízení. Oproti zavedenému samopalu PPŠ 41, samopal PPS vyžadoval podstatně méně kovu a minimální množství dřeva (u varianty 43 žádné) a i počet obráběných součástek se snížil. Díky lisování kovů bylo možno do výroby zapojit i podniky, které před válkou lisovaly kovové hračky. Vojskové zkoušky samopalu probíhaly velmi svérázně, kdy funkční vzorky byly ihned odesílány k bojovým jednotkám přímo na nedalekou frontu, kde po vyzkpušení byly předávány zpět poznatky k přepracování zbraně. Vznikla tak velice úspěšná zbraň, která po mírné modifikaci byla zavedena i do oficiální výzbroje Rudé armády jako vzor 43 a dočkala se i exportu a licenční výroby v Polsku a Číně. 

Přijďte si osobně vyzkoušet tuto pozoruhodnou zbraň, vzniklou za dnes těžko uvěřitelných podmínek. Budete jistě překvapení, jak je zbraň dobře ovladatelná a i když nepůsobí ergonomicky, je střelba z ní bezproblémová i mimo jiné díky jednoduchému kompenzátoru zdvihu a úsťové brzdy zpětného rázu.

Parametry

Kde si můžu zboží vyzvednout?

Místo
Ostrava - Stará Bělá

Střelnice Ostrava – Stará Bělá
Plzeňská 957/400
724 00 Ostrava - Stará Bělá
Česká republika

Nezávazná objednávka