Puška vz. 1891 Mosin

Puška vz. 1891 Mosin
Puška vz 1891 byla první opakovací puškou ve výzbroji carské ruské armády. Byla konstrována jako jednoranná kpt. Sergeje Mosina a následně upravena…
25 Kč
Puška vz. 1891 Mosin

Popis

Puška vz 1891 byla první opakovací puškou ve výzbroji carské ruské armády. Byla konstrována jako jednoranná kpt. Sergeje Mosina a následně upravena ve spolupráci s bratry Nagantovými na pětirannou opakovačku. V této podobě byla přijata do výzbroje armaády ruského impéria. Zůčastnila se celé řady konfliktů, od Rusko-Japonské války  v roce 1905, prošla zákopy první světové války, revolucí, občanskou válkou, druhou světovou válkou a vzhledem k počtům vyrobených kusů (asi 37. mil) a jejímu rozšíření, se používá v lokálních konfliktech dodnes. 

Zbraň má úzkou souvislost i s naší historií. Tvořila důležitou součást československých legií v Rusku a prošla s legionáři celou anabázi. Během druhé světové války, tvořila i součást výzbroje československých jednotek na východní frontě. 

Máte-li silná ramena, přijďte si vyzkoušet střelbu z pušky z předminulého století. Uvidíte, že tehdejší vojáci neměli v poli mnoho komfortu a delší střelba z takové zbraně nebyla nic snadného.

Parametry

Kde si můžu zboží vyzvednout?

Místo
Ostrava - Stará Bělá

Střelnice Ostrava – Stará Bělá
Plzeňská 957/400
724 00 Ostrava - Stará Bělá
Česká republika

Nezávazná objednávka